MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Dwie walki o pas podczas BELLATOR 297

Dwie walki o pas podczas BELLATOR 297

Dwie walki o pas podczas BELLATOR 297

BELLATOR MMA przyniesie nie jedną, lecz dwie walki o mistrzostwo świata w Wietrznym Mieście w piątek 16 czerwca, kiedy to organizacja powróci do Wintrust Arena w Chicago.

Główna walka wieczoru będzie miała miejsce pomiędzy mistrzem świata BELLATOR wagi półciężkiej i drugim na liście najlepszych zawodników Vadimem Nemkovem (16-2, 1 NC), a trzecim na liście Yoel Romero (15-6), srebrnym medalistą olimpijskim w zapasach, w walce, która pierwotnie miała się odbyć podczas BELLATOR 290.

Drugą walką wieczoru będzie starcie w ramach BELLATOR “Super Fight” między obecnym mistrzem świata BELLATOR wagi piórkowej i pierwszym na liście najlepszych zawodników wagi za wagą Patricio “Pitbull” (35-5), a aktualnym mistrzem świata BELLATOR wagi koguciej i ósmym na liście najlepszych zawodników wagi za wagą Sergio Pettisem (22-5).

Główną atrakcją powrotu BELLATOR do Chicago jest obecnie najlepszy zawodnik wagi 205 funtów i obrońca mistrzostwa świata Nemkov, który spotka się z gwiazdą MMA Romero w walce, na którą fani sportów walki czekali od momentu debiutu Romero w BELLATOR. Nemkov, 30-letni zawodnik, udowodnił, że jest najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej po przekonującym zwycięstwie nad najwyżej notowanym zawodnikiem Coreyem Andersonem podczas BELLATOR 288 w listopadzie zeszłego roku. Obrońca tytułu pokonał również Phila Davisa, byłego mistrza i Juliusa Anglickasa, szóstego na liście najlepszych zawodników wagi za wagą, zdobywając tym samym prestiżowy BELLATOR Light Heavyweight World Grand Prix.

Gwiazda sportów walki, Yoel Romero, bawiła fanów walki przez niemal trzy dekady, najpierw jako światowej sławy zapaśnik amatorski, a teraz jako elitarny zawodnik mieszanych sztuk walki. Srebrny medalista olimpijski z 2000 roku i mistrz świata z 1999 roku będzie próbował dodać do swojej pełnej nagród szafy mistrzostwo świata w mieszanych sztukach walki, zwyciężając nad Nemkovem. Zawodnik BELLATOR-a, z rankingu na pozycji 3, Romero zdobył dwie kolejne zwycięstwa przez nokaut w trzeciej rundzie nad bardzo utalentowanym prospektem Alexem Polizzim i legendą walki Melvinem Manhoefem, dodając je do swojej oszałamiającej kolekcji zwycięstw i zapewniając sobie upragnioną walkę o tytuł z Nemkovem. “Żołnierz Boży” przynosi do tej nie do przegapienia walki o tytuł eksplozywną ofensywę i bezkonkurencyjne umiejętności zapasnicze, gwarantując trudne zadanie dla rosyjskiego mistrza.

Najlepszy zawodnik na wagę za funta i niekwestionowany mistrz świata w kategorii piórkowej BELLATOR-a, Patricio Pitbull, ponownie walczy o historię podczas BELLATOR 297, próbując stać się pierwszym trzykrotnym mistrzem w jednej z głównych organizacji MMA. Kilku mężczyzn i kobiet udało się zdobyć dwa tytuły w różnych kategoriach wagowych, w tym Pitbull, który w 2019 roku znokautował Michaela Chandlera na BELLATOR 221, zostając mistrzem wagi lekkiej jako aktualny mistrz wagi piórkowej. 35-letnia twarz BELLATOR-a zszedł do kategorii koguciej, aby wyzwać Sergio Pettisa, który powraca po przerwie związanej z kontuzją, w jednej z najbardziej oczekiwanych walk o tytuł w historii BELLATOR MMA. Pitbull ma nadzieję kontynuować swoją niezwykłą serię zwycięstw, która obejmuje dziesięć z jedenastu ostatnich walk, w tym zwycięstwa nad mistrzem RIZIN wagi piórkowej Kleberem Koike i arcyrywalem AJ McKee. W walce z Pettisem Pitbull ma zamiar ponownie udowodnić, że jego status króla Pound-for-Pound to nie tylko tytuł przyznany przez rankingi: to prawda.

Walka jest równie ważna dla Sergio Pettisa, który broni swojego tytułu przeciwko nastawionemu na dziedzictwo Pitbullowi w swojej pierwszej walce od grudnia 2021 roku. Fani walki wyczekiwali z niecierpliwością powrotu jednej połowy jednej z największych rodzinnych duetów MMA, po tym jak Pettis w BELLATOR 272 nokautował Kyojiego Horiguchiego wyróżnionym tytułem “Nokaut Roku”. Zwycięzca pięciu kolejnych walk, 29-letni zawodnik Roufusport, wróci do akcji przeciwko Pitbullowi 16 czerwca, chcąc odeprzeć roszczenia Brazylijczyka do historii i przypomnieć dywizji koguciej, kto rządzi wagą. Zwycięstwo pozwoliłoby Pettisowi zdobyć drugą obronę tytułu i przygotować się na starcie z przyszłym zwycięzcą Finałów BELLATOR Bantamweight World Grand Prix między Interim Bantamweight World Champion Raufeonem Stotsem i asa submisji Patchy Mixem, które odbędą się na BELLATOR 295 w Hawajach 22 kwietnia. “The Phenom” będzie chciał pozostać niepokonany w BELLATOR w tej walce o tytuł, która zapowiada się jako przeznaczona do wpisania się do historii.

BELLATOR 297: NEMKOV VS. ROMERO MAIN CARD:

Walka o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej: (c) Vadim Nemkov (16-2, 1 NC) vs. #3 Yoel Romero (15-6)

Walka o tytuł mistrza świata wagi koguciej: (c) Sergio Pettis (22-5) vs. (c) Patricio “Pitbull” (35-5)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x