MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Wyniki Polaków z pierwszego dnia Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF 2021

Ruszyły Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF 2021. W inauguracyjnym dniu zawodów walczył jeden reprezentant Polski. W pierwszym dniu mistrzostw Europy w turniejowej klatce zawalczył Patryk Semeniuk, który zmierzył się z pochodzącym z Kazahstanu Meirkhanem Shapolatovem. 

Starcie Patryka było bardzo wyrównane i rozegrało się na pełnym dystansie trzech rund, po których sędziowie niejednogłośnie zwycięzcą wskazali Meirkhana Shapolatova. 

Po dwóch rundach czuliśmy, że trzecia będzie decydująca w tym pojedynku – relacjonuje Szymon Bońkowski, jeden z trenerów reprezentacji. – Ostatecznie po zaciętym boju jeden z sędziów uznał, że trzecią rundę wygrał Patryk, a pozostali dwaj wskazali zwycięzcą jego rywala. 

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:

1.    Waga półśrednia 77.1 kg (170 lbs) – Meirkhan Shapolatov (Kazahstan) pokonał Patryka Semeniuka niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-29)

W drugim dniu mistrzostw polscy reprezentanci stoczą sześć pojedynków.

Zestawienia polskich zawodników na drugi dzień mistrzostw:

1.    Waga kogucia 61.2 kg (135 lbs) – Tobiasz Le vs Amirhamza Islamov (Tadżykistan)
2.    Waga lekka 70.3 kg (155 lbs) – Jakub Pierwoła vs Marko Sarasjarvi (Finlandia)
3.    Waga półśrednia 77.1 kg (170 lbs) – Michał Pezda vs Niko Aikonen (Finlandia)
4.    Waga średnia 83.9 kg (185 lbs) – Adam Wiewiór vs Francesco Fornasieri (Włochy)
5.    Waga średnia 83.9 kg (185 lbs) – Paweł Kryński vs Raigo Kutsar (Estonia)
6.    Waga półśrednia 77.1 kg (170 lbs) – Kacper Kaczmarek vs Danil Gubin (Kazachstan)

Tegoroczna edycja Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF odbywa się w dniach od 16 do 20 sierpnia w rosyjskim Kazaniu. Reprezentantów Polski na Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF 2021 wyłonił sztab szkoleniowy Stowarzyszenia MMA Polska. 

Transmisję z wydarzenia można śledzić na profilu Stowarzyszenia w serwisie Facebook

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, Lexus Warszawa Wola, Sunme, Studio 306, Kostka Transporte i Pitbull West Coast.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 100 krajów na świecie.

O Stowarzyszeniu MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska jest pierwszą w Polsce organizacją powołaną do reprezentowania środowiska mieszanych sztuk walki w mediach i w debacie publicznej. Dba o wizerunek MMA, edukuje młodzież, szkoli zawodników i trenerów, dba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji, zajmuje się promocją i rozwojem amatorskiego MMA. Jako jedyna polska organizacja, Stowarzyszenie jest zrzeszone w strukturach światowego związku – International Mixed Martial Arts Federation. Powołuje oficjalną kadrę Polski na międzynarodowe zawody i organizuje krajowe platformy do sportowej rywalizacji. Organizacja łączy współpracę sektora organizacji pozarządowych, środowisk naukowych, klubów sportowych, grup biznesowych i środowisk medialnych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x