MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Kacprzak vs Brysz. Powrót do korzeni. Starcie czarnych pasów na gali XTB KSW Epic

Podczas gali XTB KSW Epic organizacja powróci do swoich korzeni. W jednym z pojedynków dojdzie do konfrontacji Piotra Kacprzaka (9-4, 2 KO, 4 Sub), czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu, z czarnym pasem w judo, Adamem Bryszem (2-0, 1 KO). Panowie zmierzą się na zasadach MMA, ale będą występować w kimonach ze swoich bazowych dyscyplin, tak jak robili to zawodnicy konfrontujący się podczas pierwszych gal KSW. Do rywalizacji w kategorii lekkiej dojdzie 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. #Gliwice Bilety na XTB KSW Epic już w sprzedaży na ebilet.pl. Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

25-letni Piotr Kacprzak jest utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia. Do profesjonalnego świata MMA wszedł w roku 2018. Do dziś stoczył trzynaście walk, z których dziewięć wygrał. Jest byłym mistrzem wagi piórkowej organizacji Babilon MMA. W KSW zadebiutował w roku 2022 i wygrał z Jose Marcosem Limą. Specjalnością Kacprzaka jest fenomenalna i bardzo widowiskowa gra parterowa. Piotr jest czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu. Od wielu lat z sukcesami rywalizuje na matach grapplingowych, gdzie wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski ADCC.

Adam Brysz ma za sobą dwie walki i dwa zwycięstwa w zawodowym MMA. Popularny „Tornado” zadebiutował w roku 2014, ale potem miał długą przerwę od startów w mieszanych sztukach walki. Do zawodowej rywalizacji powrócił we wrześniu zeszłego roku na gali organizacji FEN. Zawodnik ze Świętochłowic wywodzi się z judo, w którym ma czarny pas. Jest wielokrotnym medalistą zawodów krajowych i międzynarodowych. W swojej bogatej karierze w judo wywalczył między innymi pierwsze miejsca w super pucharze i pucharze Polski. Zdobył też srebrny medal w pucharze Europy i wicemistrzostwo Polski.