MMA NEWS

sporty walki

King’s Arena – nowa federacja MMA zadebiutuje 13 września w Poznaniu

screen: instagram.com/kingsarenatv

King’s Arena to nowa polska federacja mieszanych sztuk walki, która swój debiut zaplanowała na 13 września 2025 roku w Poznaniu. Projekt już teraz wzbudza duże zainteresowanie w branży, ponieważ od początku łączy dwa światy – klasyczne MMA oraz coraz popularniejszy rynek tzw. freak fightów. Prawdopodobnie ambasadorem federacji został Mamed Chalidow (gdyż nie jest to potwierdzone), jednak nie potwierdzono jego udziału w walce. Pierwsza gala ma połączyć występy cenionych zawodników ze starciami internetowych osobowości.

Charakterystyka nowej federacji

Organizatorzy zapowiadają, że King’s Arena ma wyróżniać się formułą łączącą profesjonalne walki z widowiskiem skierowanym do szerokiej publiczności. W oktagonie mają pojawić się zarówno zawodnicy z doświadczeniem w klasycznym MMA, jak i rozpoznawalne postacie ze świata mediów społecznościowych. Dzięki temu federacja chce konkurować nie tylko ze sportowymi organizacjami, ale także z podmiotami funkcjonującymi na rynku freak fightów, takimi jak FAME MMA czy High League.

Twórcy projektu stawiają na nowoczesną oprawę medialną i dużą dostępność transmisji online. Pierwsza gala ma zostać przygotowana w taki sposób, aby odpowiadała zarówno wymaganiom widzów sportowych, jak i tych szukających rozrywki.

Rola Mameda Chalidowa

Prawdopodobnie ambasadorem federacji został Mamed Chalidow (gdyż nie jest to potwierdzone) – jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w historii polskiego MMA. Obecnie promuje King’s Arena w mediach społecznościowych, lecz nie ma informacji, by miał pojawić się w oktagonie podczas pierwszej gali. Jego zaangażowanie postrzegane jest jako element wizerunkowy, mający podnieść prestiż marki i zwiększyć jej wiarygodność w oczach kibiców sportów walki.

King’s Arena a rynek freak fight

Nowa federacja wyraźnie pozycjonuje się w segmencie rozrywkowo-sportowym, gdzie w ostatnich latach dominowały gale freak fight. Formuła łączenia zawodowych sportowców z celebrytami i influencerami zdobyła w Polsce szeroką publiczność, a organizacje takie jak FAME MMA osiągnęły rekordowe wyniki oglądalności.

W przypadku King’s Arena podobny model ma być wzbogacony o obecność mocnych nazwisk ze świata sportu. Według zapowiedzi program gali obejmie zarówno pojedynki stricte sportowe, jak i konfrontacje osób znanych z internetu.

Szczegóły organizacyjne

Na kilka miesięcy przed pierwszą galą federacja rozpoczęła intensywną kampanię w mediach społecznościowych. Oficjalne komunikaty zapowiadają udział rozpoznawalnych zawodników, jednak ich nazwiska mają być ujawnione dopiero w najbliższych tygodniach.

Pierwsze wydarzenie planowane na Poznań ma być przygotowane jako produkt medialny z dużym rozmachem – z naciskiem na profesjonalną realizację telewizyjną i streamingową. Organizatorzy chcą, by projekt już na starcie zdobył szeroką widownię i wyraźnie zaznaczył swoją obecność na rynku.

Struktura i zarząd spółki

Za projektem stoi KING’S ARENA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, zarejestrowana w Łodzi 10 marca 2025 roku pod numerem KRS 0001159555. Dane dotyczące zarządu i udziałowców są dostępne w publicznych rejestrach.

Prezesem Zarządu jest Rafał Pustelnik (45 lat) – menedżer z doświadczeniem w prowadzeniu karier sportowców. Od lat zajmuje się negocjacjami kontraktów i budowaniem wizerunku zawodników. Prowadzi również działalność pod marką RP Fight, specjalizującą się w MMA, boksie i BJJ.

Nowy gracz na rynku

Debiut King’s Arena stanowi jedno z najciekawszych wydarzeń na polskiej scenie sportów walki w ostatnich latach. Połączenie profesjonalnego MMA z elementami znanymi z freak fightów ma dać federacji szansę na szybkie zbudowanie rozpoznawalności. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa nazwisko Mameda Chalidowa, którego obecność – nawet jeśli tylko w roli ambasadora – nadaje przedsięwzięciu wiarygodność.

Pierwsza gala w Poznaniu zapowiada się jako test tego modelu – jeśli przyciągnie dużą widownię, King’s Arena może w krótkim czasie stać się poważną konkurencją zarówno dla sportowych federacji, jak i dla rynku freak fight.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.