MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Kolejne zwycięstwa Polaków na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA

W drugim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 polscy zawodnicy stoczyli cztery pojedynki. Kadrowicze wyłonieni do reprezentacji przez Stowarzyszenie MMA Polska odnieśli w nich dwa zwycięstwa.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022, które rozpoczęły się 12 lutego w Serbii, potrwają jeszcze cztery dni. W drugim dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Michał Borowski, Mikołaj Andrzejczak, Paulina Wiśniewska i Brajan Przysiwek. Michał Borowski już w drugiej rundzie pojedynku rozbił rywala ciosami. Jeszcze szybciej z przeciwniczką poradziła sobie Paulina Wiśniewska, brązowa medalistka poprzednich mistrzostw świata, która zakończyła pojedynek w drugiej minucie walki. Brajan Przysiwek i Mikołaj Andrzejczak, którzy wczoraj wygrali swoje pojedynki, tym razem musieli uznać wyższość przeciwników i odpadli z turnieju.

Oficjalne wyniki drugiego dnia zmagań:

Seniorzy:

  1. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) – Qosim Sardorov (Tadżykistan) pokonał Brajana Przysiwka jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-22, 30-27)
  2. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Paulina Wiśniewska pokonała Megan Hamil (Irlandia) przez TKO, 1:23, runda 1

Juniorzy:

  1. Waga półśrednia – 77,1 kg (170 lbs) – Alexandr Ivashkin (Kazakhstan) pokonał Mikołaja Andrzejczaka przez TKO, 2:14, runda 2
  2. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Stefana Gilge (Namibia) przez TKO, 0:46, runda 2
Na zdjęciu Paulina Wiśniewska

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2022 odbywa się w Serbii w dniach od 12 do 17 lutego. W Stark Arenie w Belgradzie rywalizuje 462 reprezentantów 62 krajów. Są to największe amatorskie zawody w historii International Mixed Martial Arts Federation, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x