MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Śląska Policja: Uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami

Śląska Policja Uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami

fot. Śląska Policja

Wspólna akcja z udziałem policjantów z różnych jednostek śląskiego regionu oraz policyjnych komandosów z Katowic doprowadziła do zatrzymania czterech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców. Podczas przeszukań, które przyniosły znaczne rezultaty, znaleziono narkotyki oraz gotówkę. Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie przedstawiono im zarzuty. Sprawa jest nadal rozwijana, a planowane są dalsze zatrzymania. Wobec trzech zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast czwarty mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stale monitorują i rozpracowują środowisko pseudokibiców. Ich głównym celem jest zapobieganie przestępczej działalności śląskich kiboli. W wyniku ich pracy śledczej ujawniono kolejną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym handlem narkotykami.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, która wydała polecenie zatrzymań. Mundurowi przeprowadzili równoczesną akcję, w której wspomogli ich policyjni kontrterroryści z Katowic. Dokonano nalotów na kilka mieszkań na terenie Śląska, w wyniku czego zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat, w tym także zawodnika walk na gołe pięści z federacji WOTORE“.. Podczas przeszukań mieszkań, samochodów i garaży zabezpieczono broń białą, kamizelki kuloodporne, narkotyki i znaczną ilość gotówki. W działaniach przeciwko przestępczości pseudokibiców wzięli udział również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału do Walki z Korupcją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także kryminalni z komend w Katowicach, Tychach i Jaworznie.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyźni będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją i handlem narkotykami, takimi jak amfetamina, mefedron i marihuana. Grozi im kara pozbawienia wolności od kilku do 12 lat. Trzech z podejrzanych trafiło na trzymiesięczny areszt, natomiast czwarty objęty został policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Śledczy nadal pracują nad tą sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x