MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Pierwsze wygrane Polaków na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022. W inauguracyjnym dniu zawodów walczyło czterech reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego. Wydarzenie odbywa się w Serbii. W pierwszym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Mikołaj Andrzejczak, Krystian Kowalczyk, Brajan Przysiwek i Maciej Rębacz. Mikołaj Andrzejczak w pięknym stylu rozpoczął zmagania nokautując swojego rywala w drugiej rundzie pojedynku. Brajan Przysiwek pewnie wygrał swój pojedynek na punkty. Natomiast Krystian Kowalczyk i Maciej Rębacz musieli uznać wyższość przeciwników w klatce.

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:

Seniorzy:

  1. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) – Brajan Przysiwek pokonał Viktora Kovaca (Słowacja) jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 30-26)
  2. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Serghei Cheles (Mołdawia) pokonał Macieja Rębacza jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

Juniorzy:

  1. Waga półśrednia – 77,1 kg (170 lbs) – Mikołaj Andrzejczak pokonał Josepha Bartona (Nowa Zelandia) przez TKO, 0:14, runda 2
  2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Ashyrbaev Nursultan (Kirgistan) pokonał Krystiana Kowalczyka niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 30-27)
Na zdjeciu Mikołaj Andrzejczak

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2022 odbywa się w Serbii w dniach od 12 do 17 lutego. Po ostatecznej weryfikacji zawodników, w Stark Arenie w Belgradzie rywalizuje 462 reprezentantów 62 krajów. Są to największe amatorskie zawody w historii International Mixed Martial Arts Federation, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x