MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Polacy stoczyli pierwsze walki na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA 2023

Patryk Wolski MMA Polska

Patryk Wolski MMA Polska

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023. W inauguracyjnym dniu zawodów walczyło czterech reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W pierwszym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział czterej seniorzy: Patryk Wolski, Mateusz Mitko, Krystian Kowalczyk i Daniel Malinowski. Patryk Wolski w pięknym stylu wszedł do 1/8 finału pokonując przez techniczny nokaut zawodnika z Albanii. Natomiast Mitko, Kowalczyk i Malinowski musieli uznać wyższość rywali.

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:

1. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) – Patryk Wolski pokonał Altina Ganci (Albania) przez TKO, runda 2

2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Santosh Yadav (Indie) pokonał Krystiana Kowalczyka jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

3. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) – Panagiotis Chrysavgis (Grecja) pokonał Daniela Malinowskiego jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 29-27)

4. Waga półśrednia 77,1 kg (170 lbs) – Kharim El Wehiby (Niemcy) pokonał Mateusza Mitkę przez poddanie, runda 3

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x