MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Prosty i sierpowy z katowickim MOSiR-em. Trwają bezpłatne zajęcia bokserskie

Prosty i sierpowy z katowickim MOSiR em. Bezplatne zajecia bokserskie. Foto Martyna Matloch

Prosty i sierpowy z katowickim MOSiR em. Bezplatne zajecia bokserskie. Foto Martyna Matloch

Niektórzy dopiero uczą się prawidłowego trzymania gardy, inni już dawno zaczęli przygodę z boksem. W katowickim MOSiR-ze trwają bezpłatne zajęcia bokserskie we współpracy miasta z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

– Projekt realizowany przez Katowice przy współpracy z UNICEF-em to setki inicjatyw, które przede wszystkim mają zintegrować nasze społeczności. To między innymi doposażenie żłobków, wdrożenie aplikacji LiveKid, stworzenie sal doświadczania świata, a także organizacja zajęć sportowych w ofercie, których każdy może znaleźć coś dla siebie, bo mamy zapasy, fitness, slow jogging, podnoszenie ciężarów, boks – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zajęcia organizowane przez MOSiR odbywają się w ramach porozumienia zawartego między miastem Katowice a UNICEF-em. UNICEF dofinansowuje działania na rzecz integracji polsko-ukraińskiej w Katowicach na kwotę 46 mln zł. Pierwszy ze sportowych projektów to zakończony w lutym cykl nauki jazdy na łyżwach w Murckach. Obecnie szeroki wachlarz możliwości oferuje np. zapasy i naukę podnoszenia ciężarów. Ale na tym nie koniec – MOSiR wyszedł z ofertą dla entuzjastów slow joggingu, fitnessu, osób chcących zadbać o zdrowy kręgosłup i preferujących indywidualnie dopasowane ćwiczenia siłowe. Udział jest darmowy.

– MOSiR chętnie współorganizuje zajęcia propagujące zdrowy tryb życia. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w Katowicach i spróbowania swoich sił pod okiem profesjonalnego trenera boksu. To nic nie kosztuje, a poziom jest indywidualnie dostosowywany do każdego uczestnika – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Zajęcia bokserskie są przeznaczone dla chętnych od 10 do 26 lat i trwają od 60 do 90 minut. Odbywają się w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Rolna przy ul. Nasypowej. Nie ma zapisów, wystarczy zabrać wygodny strój sportowy i przyjść na trening. Jednocześnie na sali może ćwiczyć do 20 osób.

– Boks uczy pokory, pomaga rozładować emocje, poprawia koncentrację i dodaje pewności siebie. Trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Starsi między innymi pracują w parach i ćwiczą z trenerem używając specjalnych tarcz. Zajęcia dla dzieci składają się z głównie z gier i zabaw. W zajęciach bierze udział wielu zawodników z Ukrainy, którzy szczególnie upodobali sobie tę dyscyplinę sportu – powiedział trener Damian Kuźma z KS 06 Kleofas Katowice.

Uczestnicy w wieku od 10 do 14 lat ćwiczą w poniedziałki, środy i piątki. Starsza grupa od 15 do 26 roku życia uczestniczy w zajęciach od poniedziałku do piątku. Zajęcia potrwają do końca czerwca.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x