MMA News

wszystko związane ze światem MMA

PPV Pay Per View

PPV Pay Per View

PPV (Pay-Per-View) to model dystrybucji treści cyfrowych, w którym użytkownicy płacą za każde obejrzenie konkretnego wydarzenia, takiego jak mecz sportowy, koncert czy film. Model ten jest często stosowany przez telewizje, które oferują transmisję na żywo ważnych wydarzeń sportowych, takich jak walki bokserskie czy mecze piłkarskie.

PPV pozwala na dostępność różnorodnych treści, które mogą nie być dostępne w inny sposób. Dzięki temu, że widzowie mogą wybierać i płacić tylko za to, co chcą obejrzeć, twórcy treści mogą skupić się na produkcji tych, które są najbardziej pożądane przez widzów.

PPV jest również popularny w przypadku wydarzeń artystycznych, takich jak koncerty czy spektakle teatralne. W takich przypadkach, widzowie mogą zakupić dostęp do transmisji na żywo lub do nagrania wydarzenia, które można obejrzeć później.

Model PPV jest również popularny w przypadku filmów. Filmy mogą być dostępne na PPV tuż po premierze kinowej lub po pewnym czasie od premiery. Dzięki temu, widzowie mogą obejrzeć filmy, które chcą obejrzeć, bez konieczności czekania na ich premierę na platformach streamingowych czy w telewizji.

PPV jest również dostępne w internecie. Platformy streamingowe oferują dostęp do wydarzeń na żywo oraz do nagranych treści za pośrednictwem modelu PPV.

Chociaż model PPV pozwala na dostępność różnorodnych treści i pozwala twórcom zarabiać na ich produkcji, ma również swoje wady. Często jest krytykowany za wysokie ceny, szczególnie w przypadku wydarzeń portowych.

Jakie są najpopularniesze transmisje PPV w Polsce?

Zazwyczaj najpopularniejsze transmisje PPV w Polsce to najważniejsze mecze piłkarskie, transmisje z najważniejszych turniejów tenisowych i ważne walki bokserskie lub MMA.

W Polsce transmisje PPV są dostępne przez platformy streamingowe, telewizje satelitarne lub kablowe, a także przez operatorów komórkowych. Często wykupienie dostępu do meczu czy walki PPV jest możliwe tylko przez jednego operatora lub platformę, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, gdzie jest dostępna dana transmisja.

Niektóre z największych polskich platform streamingowych, które oferują transmisje PPV to Ipla, player, czy nc+go, ale dostawców transmisji jest więcej. Warto też zwrócić uwagę na oferty operatorów telewizji kablowej czy satelitarnej.

Najpopularniejszymi transmisjami sportów waliki są: KSW.TV polska organizacja promująca sportowe walki MMA, FameMMA.TV czyli największa w Europie federacja organizująca walki celebrytów w formule MMA i K-1, HighLegue.TV jedna z największych w Polsce federacji organiaująca freakowe walki MMA, PrimeMMA.tv polska federacja organizująca gale typu freak show fight i Gromda.TV znana też jako Gromda Fight Club – polska organizacja promująca walki bokserskie na gołe pięści

PPV jak wykupić?

Aby wykupić dostęp do wydarzenia na PPV, należy przejść kilka prostych kroków:

 1. Znajdź wydarzenie, które chcesz obejrzeć: W zależności od kraju i dostawcy usługi, możesz znaleźć wydarzenie na PPV na stronie internetowej dostawcy lub w aplikacji mobilnej.
 2. Zarejestruj się lub zaloguj: Aby kupić dostęp do wydarzenia, będziesz musiał się zarejestrować lub zalogować na swoje konto.
 3. Wybierz metodę płatności: Dostawcy usług PPV oferują różne metody płatności, takie jak karty kredytowe, PayPal lub przelew bankowy. Wybierz metodę płatności, która Ci odpowiada.
 4. Potwierdź zakup: Po dokonaniu płatności, otrzymasz potwierdzenie zakupu, które pokazuje, że masz dostęp do wydarzenia.
 5. Oglądaj wydarzenie: W zależności od dostawcy usługi, możesz oglądać wydarzenie na swoim telewizorze, komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Należy pamiętać, że ceny wydarzeń na PPV mogą się różnić w zależności od kraju i dostawcy usługi. Przed zakupem, warto porównać ceny i oferty różnych dostawców, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę.

Jak wykupić PPV na telewizorze?

Aby wykupić PPV na telewizorze, należy przejść przez kilka kroków:

 1. Upewnij się, że masz połączenie z internetem i że twoje konto telewizyjne jest aktywne.
 2. Przejdź do menu głównego telewizora i wybierz opcję “Usługi PPV” lub “Zakupy wideo”.
 3. Wyszukaj interesujące Cię wydarzenie lub film, który chcesz obejrzeć.
 4. Kliknij na wybrany film lub wydarzenie i przeczytaj opis oraz cenę.
 5. Kliknij na przycisk “Kup” lub “Wykup” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 6. Podaj swoje dane płatnicze i potwierdź transakcję.
 7. Po zakończeniu procesu zakupu, będziesz mieć dostęp do treści na określony czas lub nieograniczony czas.

Uwaga: Kroki mogą się różnić w zależności od producenta telewizora i dostawcy usług. W przypadku problemów związanych z zakupem PPV, warto skontaktować się z dostawcą usług lub producentem telewizora.

Ile kosztuje Pay Per View (PPV)?

Cena za dostęp do treści PPV różni się w zależności od wydarzenia lub filmu, dostawcy usług oraz regionu. W przypadku filmów, cena za jednorazowy dostęp może wynosić od kilku do kilkunastu złotych. W przypadku wydarzeń sportowych, cena może sięgać nawet kilkudziesięciu złotych. Ceny te mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji, dostawcy czy rynku, dlatego przed zakupem należy sprawdzić aktualne ceny na stronie dostawcy usług lub platformie streamingowej.

Na jakich urządzeniach mogę oglądać PPV?

PPV jest dostępne na wielu różnych urządzeniach, w tym:

 • Telewizory: Można kupić dostęp do treści PPV przez kable, satelity lub usługi internetowe, takie jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu itp.
 • Komputery: Dostęp do treści PPV jest również dostępny przez przeglądarki internetowe na komputerach.
 • Smartfony i tablety: PPV jest również dostępne na smartfonach i tabletach przez aplikacje dostawców usług.
 • Konsole do gier: Można kupić dostęp do treści PPV na konsolach do gier, takich jak Xbox, PlayStation lub Nintendo Switch.
 • Przystawki streamingowe: Można również kupić dostęp do treści PPV na przystawkach streamingowych takich jak Apple TV, Roku, Amazon Fire Stick itp.

Uwaga: Dostępność treści PPV i metody zakupu mogą się różnić w zależności od regionu i dostawcy usług.

PPV: plusy i minusy dla twórców?

Zalety PPV to:

 • Możliwość zarabiania na treściach, które są szczególnie atrakcyjne dla widzów, takich jak filmy premierowe lub ważne wydarzenia sportowe
 • Dostarczanie treści specjalnie dla osób, które są na nią gotowe zapłacić
 • Możliwość generowania przychodów dodatkowych dla wydawców treści

Wady PPV to:

 • Konsumenci mogą nie być skłonni płacić za treści, które mogą znaleźć za darmo lub za niską cenę w innym miejscu
 • PPV może ograniczać dostępność treści tylko dla osób, które są gotowe zapłacić za nią, co może prowadzić do straty potencjalnych widzów
 • PPV może prowadzić do piractwa, ponieważ ludzie mogą poszukiwać darmowych lub tańszych sposobów na dostęp do treści.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x