MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Walka Karolek vs Mandzio przełożona na majową galę FAME MMA 18

Federacja FAME MMA wydała oświadczenie przed galą FAME 17 w związku z kontuzją Łukasza ‘Mandzio’ Samonia:

“Walka Karolek vs Mandzio przełożona na FAME 18

Do końca podejmowaliśmy próby doprowadzenia do walki między Łukaszem Samoniem i Karolem Dąbrowskim. Przeprowadziliśmy dodatkowe badania USG i konsultacje lekarskie ze specjalistami, którzy potwierdzili wcześniejszą diagnozę – uszkodzenie głowy mięśnia czworogłowego uda z rozległym krwiakiem, którego wchłanianie jest zaburzone i powolne. Łukasz mimo wszystko chciał przystąpić do walki i nalegał na zmianę formuty (boks w małych rękawicach). Niestety ryzyko bardzo poważnego uszkodzenia mięśnia czworogłowego uda jest zdaniem lekarzy zbyt duże, a dla nas zdrowie zawodników jest najwyższym priorytetem.

W ostatnim tygodniu byliśmy w stałym kontakcie z zawodnikami. Przeprowadziliśmy wspólne rozmowy, wyjaśniając wszystkie kwestie. Próbowaliśmy również znaleźć zastępstwo dla Karola, ale znalezienie zawodnika K-1 o podobnym stażu treningowym, doświadczeniu i wadze w tak krótkim terminie było niemożliwe. Pragniemy zaznaczyć, że Karol w każdym momencie prowadzonych rozmów wyrażał chęć do podjęcia walki, zarówno w formule K-1, jak i w boksie w małych rękawicach. silesion.pl

Chcemy podkreślić, że całe powstałe zamieszanie jest wynikiem braku komunikacji pomiędzy osobą wyznaczoną przez Łukasza do kontaktu z Federacją. Karol do dnia, w którym na Twitterze pojawiła się informacja o kontuzji Łukasza, nie wiedział o jego problemach zdrowotnych. Federacja również nie otrzymała od osoby reprezentującej Łukasza żadnej oficjalnej informacji o kontuzji, która uniemożliwia treningi, a tym bardziej udział w walce.

Wszyscy chcemy, by ta walka doszła do skutku. Zależy na tym zarówno Federacji, jak i zawodnikom. Dlatego uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie przełożenie pojedynku na kartę FAME 18. Łukasz i Karol będą wtedy mogli zmierzyć się w formule, do której przygotowywali się przez ostatnie miesiące. Łukasz, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do treningów.

Łukasz, Karol – do zobaczenia w maju!”

Karta walk FAME MMA 17

  1. Amadeusz “Ferrari” Roślik vs Kamil “Szczurek” Łaszczyk (main event) / MMA
  2. Wacław “Wac Toja” Osiecki vs Sebastian “Alterboy” Fabijański (co-main event) / K-1, małe rękawice
  3. Alan Kwieciński vs Maksymilian Wiewiórka / K-1
  4. Cezary “Czarmagedon” Jóźwik vs Tomasz “Gimper” Działowy / MMA
  5. Michał “Boxdel” Baron vs Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak
  6. Łukasz “Mandzio” Samoń vs Karol “Karolek” Dąbrowski / K-1, małe rękawice
  7. Mikołaj “Mixer” Magdziarz vs Marcin “Rafonix” Krasucki
  8. Marcin “Polish Zombie” Wrzosek vs Piotr “Szeli” Szeliga / K-1, małe rękawice
  9. Filip “Filipek” Marcinek vs Robert Karaś / K-1, małe rękawice
  10. Klaudia “Sheeya” Kołodziejczyk vs Wiktoria “Viki” Jaroniewska – walka kobiet
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ula
ula
1 rok temu

Dobrze, że przy walce kobiet ktoś zaznaczył, że to walka kobiet. Bym się nie domyśliła.

Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x