MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Cztery tryumfy Polaków w kolejnym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 polscy zawodnicy stoczyli cztery pojedynki i wszystkie wygrali. Trzy panie z reprezentacji wyłonionej przez Stowarzyszenie MMA Polska dosłownie rozgromiły swoje przeciwniczki.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego w Serbii. W trzecim dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry MMA wzięli udział: Michał Borowski, Paulina Kontna, Paulina Wiśniewska i Magdalena Czaban. Michał Borowski zwyciężył na punkty, natomiast wszystkie panie rozbiły swoje rywalki przed czasem. Cała czwórka zawodników awansowała tym samym do półfinałów i w kolejnych dniach zawalczy o wejście do finału mistrzostw świata.

Paulina Kontna fot.mmapolska

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

Seniorzy:

  1. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Paulina Wiśniewska pokonała Mathilde Aschenbrenner (Francja) przez poddanie, 1:11, runda 2
  2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Paulina Kontna pokonała Ellen Karlsson (Szwecja) przez TKO, 2:09, runda 1
  3. Waga atomowa 47,7kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Khushboo Nishad (Indie) przez TKO, 1:55, runda 1

Juniorzy:

  1. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Kyle’a Mayocchi (Australia) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
Paulina Wiśniewska fot.immaf

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2022 odbywa się w Serbii w dniach od 12 do 17 lutego. W Stark Arenie w Belgradzie rywalizuje 462 reprezentantów 62 krajów. Są to największe amatorskie zawody w historii International Mixed Martial Arts Federation, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x