MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Piotr Wawrzyniak będzie walczył z Patrikiem Kinclem o tytuł OKTAGON MMA

Wawrzyniak będzie walczył o tytuł OKTAGON MMA

Polski zapaśnik Piotr Wawrzyniak jak huragan wleciał do organizacji Oktagon MMA. 29 grudnia zastąpił kontuzjowanego Patrika Kincla w pojedynku o tytuł wagi średniej i dominującym występem pokonał Słowaka Vlasto Čepo i został tymczasowym mistrzem wagi średniej. Nadszedł czas na ujednolicenie pasów. Urodzony w Poznaniu Wawrzyniak2 marca w Ostrawie zmierzy się z Patrikiem Kinclem!

Były mistrz Babilonu przyjął mecz z Čepo na niecały miesiąc przed jego rozegraniem. Młody Słowak pierwotnie miał walczyć o tytuł z Patrikiem Kinclem. Były pretendent do tytułu mistrzowskiego niestety doznał kontuzji i Wawrzyniak dostał swoją szansę. Dominował od początku meczu i pokonał Čepo w trzeciej rundzie przez TKO. Wawrzyniak, który ma na koncie 8 z 12 zwycięstw przez TKO i jest niepokonany od ponad 4 lat, stoi teraz przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze. Patrik Kincl wyleczył pęknięty oczodół i 2 marca stoczy walkę z prawowitym posiadaczem tytułu w pojedynku o zjednoczenie pasów.

Kincl, zajmujący 46. miejsce na świecie według Fightmatrix.com, to były pretendent do tytułu KSW, w którym nie dorównał Soldičowi. Następnie przeniósł się do największej organizacji czechosłowackiej, gdzie jeszcze nie spotkał zdobywcy. Stopniowo rozprawił się z Krištoficzem, Lohoré, a w jednym z najchętniej oglądanych meczów w historii organizacji także z Vémolą. Jest słusznie numerem jeden w rankingach pound-for-pound.

Pojedynek odbędzie się w ramach turnieju OKTAGON 54 w Ostrawie, więc polscy kibice będą mieli bardzo dobrą okazję, aby dopingować swojego faworyta.

O OKTAGONIE MMA

OKTAGON MMA, największa europejska organizacja MMA, działa na scenie od 2016 roku i organizuje turnieje mieszanych sztuk walki w Czechach, Słowacji, Niemczech i Anglii. Od początku swojej działalności zorganizował już prawie 70 turniejów, a obecnie organizuje drugi rok hojnie dotowanego projektu Tipsport Gamechanger. W ubiegłym roku organizacja i jej zapaśnicy zostali nominowani łącznie w 4 kategoriach w ramach prestiżowych nagród World MMA Awards, a wśród największych gwiazd organizacji znajdują się takie nazwiska jak Karlos Vémola, Patrik Kincl, Losene Keita czy Bojan Veličkovič.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.