MMA News

wszystko związane ze światem MMA

I Ty możesz zostać mistrzem WBC. Rusza turniej dla amatorów pięściarstwa WBC Green Belt Challenge

WBC Green Belt Challenge

WBC Green Belt Challenge

Federacja WBC w Polsce! Pięściarze amatorscy mogą zawalczyć o prestiżowy pas. Ambasadorami wydarzenia zostali Fiodor Czerkaszyn oraz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Wygraj 10 września eliminacje w Warszawie i walcz o amatorski pas WBC 5 października podczas gali Polonika Boxing Night w Lublinie. Zapisz się już teraz!

Specjalny turniej o dużym prestiżu

Już 10 września w Kulturze Wysokiej w Warszawie odbędą się specjalne eliminacje pod nazwą „WBC Green Belt Challenge”, organizowane przez Fundację Rzeczypospolitej Polonika oraz Fundację Polska360. Pięściarze amatorscy mogą zapisać się do turnieju i spełnić swoje marzenia. Zawody odbędą się w dwóch kategoriach wagowych: do 75 kg oraz do 80 kg. Finałową drogą dla zwycięzców będzie występ na prestiżowej gali Polonika Boxing Night, która odbędzie się 5 października, i zawalczenie o tytuł WBC Amateur. Federacja bokserska, której przewodniczy Mauricio Sulaiman, to jedna z czterech najbardziej prestiżowych na świecie. Ambasadorami gali oraz całego turnieju zostali znani pięściarze: były mistrz świata Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz niezwykle utalentowany Fiodor Czerkaszyn.

– Weź udział 10 września w eliminacjach w Warszawie, by 5 października w Lublinie zawalczyć na profesjonalnej gali boksu, podczas której możesz zdobyć tytuł WBC Amateur – zaprasza pochodzący z Charkowa Fiodor Czerkaszyn, który od 2017 r. przebywa w Polsce, a od trzech lat posiada również polskie obywatelstwo. To jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy zawodowych nad Wisłą.

Śladami „Diablo”

Turniej składa się z trzech etapów: eliminacji (10 września w Warszawie), półfinałów i finałów (4-5 października w Lublinie). Etap finałowy (walki finałowe oraz o trzecie miejsce) zostanie zorganizowany podczas gali boksu zawodowego “Polonika Boxing Night“. Do turnieju zapraszamy zawodników, którzy ukończyli 19 lat. Zwycięzcy turnieju otrzymają pasy mistrzowskie WBC Amateur oraz gratyfikację finansową w wysokości 1500 złotych. Pięściarze, który zajmą w turnieju drugie miejsce, mogą liczyć na gratyfikację w wysokości 500 złotych oraz medale pamiątkowe WBC. Zarówno zawodnicy, jak również ich sztaby szkoleniowe będą mieć zapewniony zwrot kosztów podróży, wyżywienie oraz zakwaterowanie.

– Zapraszam wszystkich chętnych pięściarzy amatorskich polskiego pochodzenia, by zawalczyli o zielono-złoty pas tej prestiżowej federacji. Warto spróbować, warto dążyć za marzeniami. Wszystkiego dobrego! – zachęca Krzysztof “Diablo” Włodarczyk, ambasador projektu, były dwukrotny mistrz świata w boksie zawodowym, który tytuł WBC dzierżył w latach 2010-2014. To kolejna osoba ze środowiska bokserskiego, zachęcająca do wzięcia udziału w wydarzeniu “WBC Green Belt Challenge” 10 września w Kulturze Wysokiej w Warszawie. Mile widziani są również miłośnicy boksu, zapraszamy do kibicowania pięściarzom na miejscu.

Zachęcamy kluby bokserskie do zapisywania swoich podopiecznych do udziału w turnieju “WBC Green Belt Challenge”. Dodatkowo młodzież w wieku 8-14 lat podczas wydarzenia w Warszawie może wziąć udział w sesjach sparingowych.

Prosimy zapoznać się z dogłębnym regulaminem, w którym znajdują się m.in. zasady rejestracji i całego turnieju, harmonogram oraz wszystkie wytyczne.

WBC Green Belt Challenge Warszawa

Szczegółowe informacje:

Patroni turnieju:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Federacja World Boxing Council
  • Polski Związek Bokserski
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x