MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Kilkuset uczestników AMP w karate WKF w Białymstoku. Będzie medalista IE 2023

AMP Karate Warszawa 2023 fot Marcin Selerski

AMP Karate Warszawa 2023 fot Marcin Selerski

Od piątku Białystok będzie areną Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF. Dwudniowa impreza w stolicy Podlasia skupi ponad 160 zawodniczek i zawodników z 38 uczelni z całego kraju. Wśród nich pojawi się m.in. Michał Bąbos, brązowy medalista ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich.

Zawody, które odbędą się w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej, będą prowadzone w konkurencjach kata oraz kumite. W każdej z nich nastąpi podział na zmagania indywidualne oraz drużynowe kobiet i mężczyzn. Kumite indywidualne odbędzie się w podziale na 5 kategorii wagowych wśród kobiet i 5 kategorii wagowych wśród mężczyzn. Pierwszego dnia zawodów studenci będą mieli okazję rywalizować w kata oraz kumite w trzech najlżejszych kategoriach (kobiety -50 kg, -55 kg, -61 kg i mężczyźni -60 kg, -67 kg, -75 kg). Z kolei w sobotę emocji dostarczą nam zawodniczki w kategorii do i powyżej 68 kg oraz zawodnicy do i powyżej 84 kg, jak również drużyny w kumite. Przed południem zaplanowano natomiast oficjalne rozpoczęcie mistrzostw.

Na liście startowej AMP 2024 w karate WKF w Białymstoku nie zabraknie wielu znakomitych krajowych zawodników. Jednym z nich jest Michał Bąbos, student PB Białystok, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i Europy. Przed rokiem, podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, zajął trzecie miejsce w konkurencji kumite w wadze do 84 kg. Miejscowi liczą, że Bąbos wraz z uczelnianymi kolegami sprawią, iż worek z medalami AMP 2024 pozostanie na własnym podwórku. Przed rokiem w Warszawie lepsza od PB Białystok w klasyfikacji drużynowej była jedynie Politechnika Łódzka.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że AMP w karate WKF po raz pierwszy odbędą się w Białymstoku. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i mamy nadzieję, że doczekamy się wielu wspaniałych walk – nie ukrywa dr inż. Mirosław Broniewicz, prezes zarządu AZS Politechniki Białostockiej, głównego organizatora AMP w karate WKF w Białymstoku. Zawody te zostały zorganizowane we współpracy z Klubem Środowiskowym AZS Województwa Podlaskiego. Partnerami wydarzenia są Politechnika Białostocka, miasto Białystok, Województwo Podlaskie oraz Polska Unia Karate – Polski Związek Sportowy. Patronat honorowy nad zawodami objęli rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB Białystok, prezydent miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Lista uczelni zgłoszonych do AMP 2024 w karate WKF w Białymstoku
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy
Politechnika Białostocka
Politechnika Bydgoska
Politechnika Gdańska
Politechnika Łódzka
Politechnika Opolska
Politechnika Poznańska
Politechnika Śląska w Gliwicach
Politechnika Wrocławska
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Opolski
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Warszawski
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.