MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Polacy z pewnymi medalami w kickboxingu

Polacy z pewnymi medalami w kickboxingu

Polacy z pewnymi medalami w kickboxingu

Na kończenie III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023, kolejne wspaniałe informacje, tym razem z Myślenic, gdzie swoje zmagania zaczęli zawodnicy i zawodniczki kickboxingu. W sesji przedpołudniowej trójka polaków wygrała swoje walki meldując się w półfinałach.

Czwarta w rankingu światowym Włoszka Elena Tombini pokonana przez Kingę Szlachcic, podczas III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023. W całym przebiegu walki podopieczna trenerów Wojciecha Kiersteina i Radosława Laskowskiego, kontrolowała wynik. I to właśnie jej ręka powędrowała w górę po końcowym gongu. W kolejnej rundzie przeciwniczką Polki będzie zawodniczka Irlandii Amy Wall.

Przedpołudniowe walki przyniosły nam dwa zwycięstwa panów – Oskar Sobański w świetnym stylu pokonał Eoin Glynn z Irlandii  oraz Jakub Pokusa Słowaka Lukę Cengiję. Obie walki były prowadzone pod dyktando zawodników z Polski. Sztuka ta nie udała się Maciejowi Kasprzykowi w formule Point Fighting. W drugiej rundzie musiał uznać wyższość przeciwnika z Niemiec.

W sesji popołudniowej zobaczymy sześć pojedynków z udziałem Polaków. Wszystkie zmagania w kickboxingu odbywają się w Hali Sportowej w Myślenicach, gdzie serdecznie zapraszamy. Wstęp nie jest biletowany . 

Dziś piątka polaków zapewniła sobie przepustkę do jutrzejszych półfinałów. Bez względu na wszystko oni, mają już conajmniej brązowe medale III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023. 

Emocjonujące, pasjonujące, magiczne, fantastyczne – właśnie takimi przymiotnikami należy określić to co działo się dziś w Mysłowicach. Na starcie jedenastu Polaków, z szansami na medale i w ostatecznym rozrachunku, mamy w jutrzejszych półfinałach, a tym samym z co najmniej brązowymi medalami, piątkę fighterów. Przepis jak się okazuje jest prosty – nieustępliwość, walka do końca i szczypta szczęścia.

Na tatami i w ringu mysłowickiej hali sportowej licznie zebrani kibice mogli oglądać zmagania w trzech formułach – Point Fighting, Full Contact oraz Light Contact. Ta różnorodność form pozwoliła zobaczyć piękno i przekrojowość kickboxingu.

Polacy świetnie spisali się w Full Contact i to właśnie reprezentanci tej formuły powalczą jutro o wejście do finału. Walki zaczynają się od godziny 11:00.

Harmonogram walk Polaków ( 1 lipca 2023 r. – Mysłowice)

11:00 – (ITA) Damiano Salvato Tramontana – Oskar Sobański

12:00 – (GEO) Luka Shoniya – Jakub Pokusa

12:45 – Kinga Szlachcic – Amy Wall (IRL)

13:15 – (GEO) Zurab Ivaniadze – Robert Krasoń

13:30 – Karolina Juja – Aline Sophia Sodjinou (GER)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x