MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Viaplay wycofuje się z Polski! Co z transmisjami KSW, Formula 1, Premier League i Bundesligi?

Viaplay zapowiada optymalizację portfolio

Viaplay zapowiada optymalizację portfolio

Platforma Viaplay, znana transmisji rozmaitych dyscyplin sportowych, zaskoczyła branżę ogłaszając swoje wycofanie się z Polski. To oznacza, że platforma SVOD (Subscription Video On Demand) nie będzie już dostępna dla polskich widzów, a także mieszkańców Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Takie decyzje były podyktowane dużymi problemami finansowymi, z którymi firma musi się zmierzyć.

Viaplay weszło na polski rynek w sierpniu 2021 roku, i od razu zdobyło sporą popularność, burząc dotychczasowy układ sił na rynku transmisji sportowych. Platforma sukcesywnie nabywała prawa do pokazywania kolejnych rozgrywek piłkarskich, w tym tak prestiżowych lig jak niemiecka Bundesliga czy angielska Premier League, ale także wyścigi Formuły 1 oraz gale KSW.

W ciągu niespełna dwóch lat od debiutu w Polsce, Viaplay stało się jedynym podmiotem w kraju, który posiadał prawa do transmisji wyścigów Grand Prix Formuły 1. To sprawiło, że platforma zdobyła lojalnych fanów motorsportu i nie tylko.

Jednak najnowszy raport finansowy przyniósł wieści niezbyt optymistyczne – przychody i zyski okazały się znacznie niższe niż prognozy analityków. Zmusiło to przedsiębiorstwo do podjęcia zdecydowanych działań w celu zaradzenia obniżeniu zysków. Jorgen Madsen Lindemann, CEO Viaplay, ogłosił, że zespół podejmie szeroki zakres działań, ale szczegółowy plan nie został jeszcze ujawniony.

Ogłaszamy dziś nową strategię i plan, który obejmuje między innymi skupienie się na naszych podstawowych operacjach w krajach nordyckich, Holandii i Viaplay Select (które udostępniają szeroką gamę seriali, filmów i filmów dokumentalnych Viaplay za pośrednictwem partnerów na całym świecie), wdrożenie nowego modelu operacyjnego, redukcję, partnerstwo lub wyjście z naszych innych rynków międzynarodowych, dostosowanie i wycena naszej oferty produktowej w krajach nordyckich, podjęcie poważnego programu redukcji kosztów oraz przeprowadzenie natychmiastowego strategicznego przeglądu całej działalności w celu rozważenia wszystkich opcji, w tym sublicencjonowania treści, zbycia aktywów, zastrzyków kapitałowych lub sprzedaży całej grupy. – poinformował w opublikowanym komunikacie prasowym Joergen Madsen Lindemann, szef Viaplay Group.

O wycofaniu się z Polski, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i krajów bałtyckich spółka poinformowała w oficjalnej prezentacji, podsumowującej drugi kwartał 2023 roku. Decyzja ta wywołała spore poruszenie na rynku praw telewizyjnych do transmisji sportowych, zwłaszcza w kontekście popularnych dyscyplin, takich jak Formuła 1 czy rozgrywki piłkarskie.

Wycofanie się Viaplay z Polski wiąże się również z planem cięcia kosztów, który obejmuje redukcję zatrudnienia o ponad 25%. Lindemann podkreślił, że firma pragnie działać szybko, aby stawić czoła wyzwaniom, a wcześniejsze działania mające na celu zwiększenie liczby subskrybentów wpłynęły negatywnie na jakość oferty.

Nie jest jeszcze znana dokładna data wycofania się Viaplay z Polski ani los nabytych na wiele lat do przodu praw do transmisji. Ta informacja wywołuje niepewność wśród fanów sportu, którzy zostaną pozbawieni dostępu do ulubionych wydarzeń.

Wyjście Viaplay z polskiego rynku jest istotnym zjawiskiem, które może wpłynąć na przyszłe zmiany w branży transmisji sportowych. Biorąc pod uwagę to, że platforma zdobyła sobie w Polsce dużą popularność i uznanie, jej wycofanie może otworzyć furtkę dla innych graczy, którzy będą chcieli wypełnić tę lukę na rynku. Tymczasem fani sportu będą musieli szukać alternatywnych rozwiązań, aby nadal móc śledzić swoje ulubione dyscypliny i wydarzenia sportowe.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x