MMA News

wszystko związane ze światem MMA

W ten weekend Katowice staną się stolicą judo

W ten weekend Katowice staną się stolicą judo

W ten weekend Katowice staną się stolicą judo

W najbliższą niedzielę, na obiekcie katowickiego MOSiR-u przy ulicy Alfreda 1, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe. Młodzi judocy z całego województwa zmierzą się ze sobą w trakcie turnieju z cyklu Śląskiej Ligii Judo. To pierwszy taki turniej w historii Katowic, który będzie gościć zawodników z różnych klubów judo.

Śląska Liga Judo ma już swoją kilkuletnią tradycję, ale po raz pierwszy to Katowice zostaną gospodarzem tego sportowego wydarzenia. Uczniowski Klub Sportowy Otori Katowice, działający od 2016 roku, skupia się na propagowaniu sportu wśród dzieci. Klub prowadzi zajęcia w przedszkolach, szkołach oraz na obiektach katowickiego MOSiR-u. W tym roku podjął się organizacji Turnieju, aby promować aktywność fizyczną wśród młodych mieszkańców Katowic.

– Obecnie trenuje u nas około 500 dzieci, a popularność judo w Katowicach rośnie. Zdecydowaliśmy się zorganizować turniej, aby zachęcić jeszcze więcej dzieci do uprawiania tego wspaniałego sportu. Katowice to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z judo, ponieważ w naszym klubie kładziemy duży nacisk na równowagę rozwoju psychofizycznego dzieci. Jednocześnie, dzięki współpracy z dużymi klubami i uczelnią AWF Katowice, oferujemy możliwość kontynuowania kariery sportowej na poziomie wyczynowym – powiedział prezes klubu, Jakub Kubieniec.

To wyjątkowe wydarzenie zdobyło Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Marcina Krupy. Dzięki współpracy z MOSiR Katowice, zawody odbędą się na doskonale dostosowanym obiekcie “Kolejarz,” co zapewni podniosły poziom widowiska.

Zapraszamy rodziców i dzieci do kibicowania – wstęp na halę jest bezpłatny. Turniej rozpocznie się o godzinie 8:00, kiedy to przedszkolaki rywalizować będą na torze przeszkód. Następnie starsze dzieci zmierzą się w walkach judo. Organizatorzy przewidują, że zmagania judoków zakończą się około godziny 17:00.

To doskonała okazja dla mieszkańców Katowic, zarówno młodych jak i starszych, aby poznać tę olimpijską dyscyplinę oraz wspólnie cieszyć się sportowym widowiskiem. Jak wiadomo judo swoją szlachetność i oddanie osób trenujących zawdzięcza swoim żelaznym zasadom. Przestrzeganie ich jest niezwykle istotne w funkcjonowaniu filozofii tego sportu. Nie bez powodu mistrzowie judo preferują właśnie tę nazwę – sztuka. Oddanie wyrytym złotym zasadom, samodyscyplina, rozwój kulturowy to główne aspekty tego sportu. Dlatego warto wziąć udział w wydarzeniu i poznać piękno tej sztuki walki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x