MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Zmarł Carl Weathers, znany m.in. z roli Apollo Creeda w serii filmów ”Rocky”

Apollo Creed Carl Weathers

W czwartek 1 lutego 2024 roku świat obiegła smutna wiadomość o śmierci Carla Weathersa, znanego przede wszystkim z roli Apollo Creeda w serii filmów “Rocky”. Aktor odszedł we śnie w wieku 76 lat.

Weathers urodził się 14 stycznia 1948 roku w Nowym Orleanie. Zanim zyskał sławę na ekranie, próbował swoich sił w sporcie, grając w futbol amerykański na poziomie uniwersyteckim, a następnie w drużynie Oakland Raiders.

Na dużym ekranie zadebiutował w 1973 roku w filmie “Siła Magnum” u boku Clinta Eastwooda. Trzy lata później wcielił się w postać Apollo Creeda w filmie “Rocky”, która przyniosła mu międzynarodową rozpoznawalność. Weathers powrócił do tej roli w kolejnych sequelach serii, stając się jednym z jej najbardziej ikonicznych elementów.

Oprócz “Rocky’ego” Weathers zagrał również w wielu innych filmach, takich jak “Predator”, “Akcja na tropikalnej wyspie”, “Gliniarz z Beverly Hills” czy “Happy Gilmore”.

“Carl był niezwykłym człowiekiem, który prowadził niesamowite życie. Zostawił po sobie ślad i jest rozpoznawalny na całym świecie. Był kochanym bratem, ojcem, dziadkiem, partnerem i przyjacielem” – powiedział w oświadczeniu jego menadżer Matt Luber.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.