MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Gamrot i Kowalkiewicz wygrali swoje walki. Rębecki pójdzie w ich ślady?

Gamrot i Kowalkiewicz wygrali swoje walki. Rębecki pójdzie w ich ślady

Wydawało się, że Mateusz Gamrot będzie miał naprawdę trudne zadanie, aby powrócić do czołówki tej kategorii wagowej po tym, jak przegrał w starciu z Dariushem. Polak nie zamierzał jednak tracić czasu i już po kilku miesiącach zdecydował się wskoczyć na zastępstwo do starcia z Jalinem Turnerem. Ogólnie był to bardzo bliski pojedynek, jednak ostatecznie zakończył się zwycięstwem reprezentanta Polski. Trzeba przyznać, że w tamtym momencie Gamrot zagrał va banque, ale opłaciło się podjąć takie ryzyko.

W swoim kolejnym starciu zawodnik z Poznania podjął rękawice przeciwko Rafaelowi Fizievowi. Kursy bukmacherskie przed startem tego pojedynku wskazywały, że faworytem był przeciwnik Mateusza Gamrota. Fiziev w to bardziej doświadczony zawodnik, który jednak nie potrafił poradzić sobie w starciu z Polakiem. Eksperci przed startem tego pojedynku wskazywali, że może być to znakomita opcja do sprawdzianu umiejętności stójkowych Mateusza Gamrota. Polak jest znany przede wszystkim z tego, że znakomity radzi sobie w parterze, natomiast w tym przypadku jego przeciwnik był wyjątkowo dobrym stójkowiczem.

Ostatecznie tak naprawdę starcie pomiędzy tymi zawodnikami zakończyło się szybciej niż zdążyło się rozkręcić. Pierwsza runda tego pojedynku była wyrównana i jednak karty punktowe wskazywały, że lepszy wynik miał rywal Polaka. Gamrot prawdopodobnie w kolejnych rundach poszukałby sprowadzenia, czyli płaszczyzny, w której miałby zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem. O losach tego starcia ostatecznie rozstrzygnęła kontuzja, jednak werdykt był oczywisty, czyli zwycięstwo reprezentanta Polski.

Potencjalnie można jednak już w tym momencie zakładać, że w przyszłości dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy tymi zawodnikami. Obaj plasują się aktualnie w czołówce tej kategorii wagowej, a do tego mają nierozstrzygnięte sprawy pomiędzy sobą.

Gamrot tuż po zakończeniu tego pojedynku miał nadzieję, aby wskoczyć do walki mistrzowskiej w zastępstwo za Brazylijczyka Oliveirę, jednak ostatecznie wybór padł na innego fightera. Możliwe, że kolejnym przeciwnikiem reprezentanta Polski będzie Amerykanin – Michael Chandler. Wszystko jednak zostanie ogłoszone w odpowiednim czasie przez włodarzy federacji.

Mateusz Gamrot – statystyki

Mateusz Gamrot – statystyki:

  • Gamer od początku kariery przegrał tylko 2 razy.
  • Obie porażki Gamrota miały miejsce w UFC.
  • Polak ma serię 2 wygranych z rzędu.
  • Mateusz Gamrot najczęściej w swojej karierze wygrywa po decyzjach sędziów.

Kowalkiewicz z serią zwycięstw!

Kilka lat temu wydawało się, że kariera Karoliny Kowalkiewicz w najlepszej federacji Sportów walki na świecie zmierza nieubłaganie do końca. Obecnie jednak Polka odwróciła swoją sytuację i jest na fali wygranych. W tym momencie Karolina Kowalkiewicz nie tylko powróciła do rankingu swojej kategorii wagowej, ale również może liczyć na coraz lepsze rywalki. Polka jest tutaj idealnym przykładem dotyczącym niesamowitego charakteru, ponieważ wiele zawodniczek w takiej sytuacji po prostu mogłoby się poddać, a ona wróciła.

Karolina Kowalkiewicz od początku swojej zawodowej kariery ma na koncie 16 wygranych i 7 porażek. Większa część tego bilansu to jej starcia w najlepszej federacji sportów walki na świecie, co dodatkowo świadczy o jej wysokich umiejętnościach. Polka najtrudniejszy moment w swojej karierze miała pomiędzy 2018 a 2021 rokiem, gdzie zanotowała serię 5 kolejnych porażek. W tamtym momencie eksperci, a także dziennikarze wskazywali, że nie ma dla niej przyszłości w federacji UFC. Niektórzy nawet uważali, że walka z Felice Herring może być pożegnaniem. Wygrana Polki sprawiła jednak, że dostała kolejną szansę, a od tego czasu nie dała się pokonać.

„Chińczyk” przed starciem z niepokonanym rywalem!

Kolejnym reprezentantem Polski, który wystąpi na gali UFC będzie Mateusz Rębecki. Popularny Chińczyk ma aktualnie znakomity bilans na swoim koncie, jednak swoje starty w ramach federacji UFC rozpoczął stosunkowo niedawno. Pokazują to statystyki, które wskazują, że do tej pory udało mu się wywalczyć 2 zwycięstwa w 2 stoczonych pojedynkach. Na ten moment, jednak jego doświadczenie nie jest tak duże, dlatego musi budować swoją pozycję. „Chińczyk” od początku swojej zawodowej kariery doznał tylko jednej porażki. Reprezentant Polski przegrał w 2014 roku, a od tego czasu notuje serię wygranych. Zdaniem ekspertów od polskich sportów walki jest to zawodnik, który ma największe szanse, aby potencjalnie wskoczyć do czołówki rankingów po Mateuszu Gamrocie i Janie Błachowiczu. Wiele będzie jednak zalezało od 2-3 najbliższych walk z udziałem „Chińczyka”.

Mateusz Rębecki w swoim kolejnym starciu zmierzy się z przeciwnikiem, który do tej pory nie przegrał żadnego starcia. Trzeba jednak podkreślić, że jego przeciwnik tak naprawdę nie został poważnie sprawdzony. Na swoim koncie ma zaledwie jedno starcie w ramach federacji UFC, a wcześniej budował swój bilans na organizacjach, które nie gwarantują najwyższego poziomu. Gracze, którzy obstawiają w ramach SuperSocial wskazują, że typy na Polaka są lepszym wyborem.

Mateusz Rebecki – statystyki

Mateusz Rębecki – statystyki:

  • Chińczyk” od początku swojej zawodowej kariery przegrał tylko jedną rywalizację.
  • Polak wygrał w swoich 2 ostatnich walkach.
  • Najczęściej w karierze Mateusz Rębecki wygrywał przez KO/TKO.
  • Chińczyk” jedyną walkę przegrał przez KO/TKO.

SuperSocial na UFC!

W specjalnej aplikacji bukmacherskiej od firmy Superbet dostępna jest platforma społecznościowa, na której możesz obserwować kupony swoich znajomych, rywalizować z nimi w ligach prywatnych, a także obserwować innych graczy, którzy obstawiają sporty walki.

Oprócz tego dostępne są również przestrzenie do potencjalnej dyskusji na temat poszczególnych kuponów, a także pojedynków. Możesz więc rozmawiać z innymi graczami na temat tego, co będą obstawiać podczas wybranych walk UFC czy KSW.

Na naszej stronie znajdziesz również najnowsze informacje z krajowego podwórka, czyli między innymi z gal KSW!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x