MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Jędrzejczyk i Kowalkiewicz pokierują sekcją żeńską w MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska zdecydowało się powołać sekcję żeńską w swojej organizacji, która będzie odpowiadać za dalszy rozwój i wsparcie kobiecego MMA w Polsce.

W związku z intensywnym rozwojem żeńskiego MMA i wynikami amatorskich zawodniczek na arenie międzynarodowej, Stowarzyszenie MMA Polska postanowił jeszcze mocniej wesprzeć walczące panie i przygotować dla nich specjalną sekcję, którą kierować będą dwie najbardziej znane i utytułowane polskie zawodniczki – Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC i Karolina Kowalkiewicz, była mistrzyni KSW i była pretendentka do pasa mistrzowskiego UFC. Współtwórcą sekcji będzie również Przemysław Kosiński, menadżer specjalizujący się w promocji żeńskiego MMA.

W ramach działalności sekcji Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz będą się dzielić z zawodniczkami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wraz z Przemysławem Kosińskim będą również organizować seminaria, obozy i szkolenia. W trakcie tych wydarzeń młode adeptki MMA będą miały okazję do wymiany doświadczeń, poszerzania swojej wiedzy i umiejętności nie tylko w zakresie walki, ale również treningu mentalnego, motorycznego, dietetyki czy suplementacji.

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznych Mistrzostw Europy IMMAF 2021, to właśnie panie wróciły do Polski z medalami. Magda Czaban i Paulina Kontna wywalczyły medale złote, a Sara Jóźwiak srebrny.

–  Liczymy, że sekcja żeńska w MMA Polska nada nowy impuls kobiecemu MMA na Wisłą – mówi Przemysław Kosiński. – Bardzo zależy nam na tym, aby dziewczyny miał jak najlepsze warunki do dalszego rozwoju i mogły korzystać z ogromu wiedzy, jakie będą starały się przekazać im Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz. Zależy nam też na tym, aby jeszcze mocniej zintegrować środowisko pań w polskim MMA, co powinno przełożyć się na jeszcze lepsze wyniki naszych zawodniczek na arenie międzynarodowej.

Sekcja żeńska MMA Polska rozpocznie działalność jeszcze przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata IMMAF 2021, które odbędą się w dniach od 24 do 29 stycznia przyszłego roku w hali Jiu-Jitsu Arena w Zayed Sports City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

O twórcach sekcji żeńskiej MMA Polska:

Joanna Jędrzejczyk

Polska zawodniczka sportów walki. Wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski w boksie tajskim. Mistrzyni świata w kickboxingu, wicemistrzyni Polski w boksie z 2011 r.

W roku 2012 r. udanie zadebiutowała w formule MMA. Od roku 2014 jest związana z organizacją UFC, w której zdobyła tytuł mistrzowski w wadze słomkowej. Efektowne obrony pasa uplasowały ją na 1 miejscu rankingu najlepszych zawodniczek świata bez podziału na kategorie wagowe według serwisu Sherdog oraz 7 miejscu zawodników bez podziału na płeć. Wystąpiła jako trenerka w 23 edycji programu The Ultimate Fighter.  Jej ostatnie starcie z Zhang Weili zostało wybrane walką roku 2020 w organizacji UFC.

Jędrzejczyk jest też uczestniczką i jurorką programów telewizyjnych. Ma na koncie dubbing filmowy oraz książkę biograficzną “Wojowniczka, jak stałam się niezwyciężona”.

Karolina Kowalkiewicz

Urodzona w Łodzi zawodniczka MMA wagi słomkowej. Profesjonalną karierę rozpoczęła w 2012 roku wygrywając przed czasem swoją debiutancką walkę. Jako pierwsza kobieta historii KSW wywalczyła pas mistrzowski wagi słomkowej.

Od roku 2015 jest związana z amerykańską marką UFC.  Jest byłą pretendentką do pasa mistrzowskiego tej organizacji. W oktagonie stoczyła do dziś dwanaście pojedynków.

Posiada uprawnienia instruktorskie Krav-Maga, kurs szkoły kaskaderów, nurkowania oraz wspinaczki.

Przemysław Kosiński

Od 2019 właściciel oraz promotor managerskiej grupy “Animmals”, która zajmuje się profesjonalnym prowadzeniem karier zawodników MMA. Przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem zawodniczek MMA, takich jak Ewelina Woźniak, Sara Jóźwiak, Emilia Czerwińska czy Sylwia Juśkiewicz. Pod wodzą Przemka dziewczyny toczą boje na galach polskich, ale też europejskich. Walczą dla takich organizacji jak KSW, Brave, Oktagon czy Armia Fight Night. Od 2020 roku Przemek jest również członkiem MMA Polska. Wspiera aktywnie Stowarzyszenie podczas wszystkich eventów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x