MMA News

wszystko związane ze światem MMA

Kolejny brąz dla Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata MMA 2023

Na zdjęciu Amelia Kubiak

Na zdjęciu Amelia Kubiak

W trzecim dniu zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023 polska reprezentacja dołożyła brązowy medal do swoich wcześniejszych osiągnięć. Po trzech dniach zawodów reprezentanci Polski mają już w swoim dorobku dwa medale złote i dwa brązowe.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 2 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W trzecim dniu zmagań do rywalizacji stanęli zawodnicy w wieku 16-17 lat. Starcia rozgrywane były na dystansie trzech 2-minutowych rund. W tej kategorii wiekowej wystartowała dwójka młodych zawodników z Polski: Amelia Kubiak i Bartosz Balcerzak. Amelia stoczyła cztery pojedynki, z których dwa wygrała i wywalczyła brązowy medal w wadze piórkowej. Bartosz Balcerzak, który wygrał efektownie pierwsze starcie, w drugim musiał uznać wyższość rywala i nie wyszedł z grupy rywalizującej w kategorii słomkowej. Tym samym po trzech dniach zawodów reprezentanci Polski mają już w swoim dorobku dwa medale złote i dwa brązowe. W sobotę do rywalizacji wejdzie ostatni kadrowicz, Paweł Jeliński, który zawalczy o medal w kategorii piórkowej.

Oficjalne wyniki walk Polaków z trzecim dniu mistrzostw:

Kategoria: 65,8kg

  • Frida Sofia Covarrubias Vigueras (Meksyk) pokonała Amelię Kubiak przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Amelia Kubiak pokonała Anastasiię Artiukh (Ukraina) przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Alisiia Stoianovska pokonała Amelię Kubiak przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Amelia Kubiak pokonała Arnikę Shakoori (Iran) przez jednogłośną decyzję sędziów

Kategoria: 52,2kg

  • Bartosz Balcerzak pokonał Kaydena Wessona (RPA) przez poddanie, balacha, 01:41, runda 1
  • Yegor Zheltov (Kazachstan) pokonał Bartosza Balcerzaka przez jednogłośną decyzję sędziów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbywają się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zawody zgromadziły 635 sportowców z ponad 40 krajów. Turniej jest kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym bierze udział reprezentacja Polski, ale też pierwszym, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Reprezentanci rywalizują pod wodzę trenera i selekcjonera kadry, Emila Różewskiego.

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. 2009-2024 | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x